Gdynia BCT Maraton

2012-08-27 10:50:13

24-26 sierpnia 2012 mieliśmy przyjemność zaprezentować produkty Arena na drugiej edycji BCT Gdynia Maraton ;najbardziej ekstremalnym wyścigu pływackim w Polsce. O godz. 10.00 czternastu sportowców wystartowało z Helu, aby przepłynąć ponad 18 kilometrową trasę prowadzącą do plaży miejskiej w Gdyni. Woda w tym dniu miała temperaturę 18-19 stopni. Wyścig ukończyło czternastu zawodników, pięć kobiet i dziewięciu mężczyzn.
    Zawody wygrał Bułgar Petar Stoychev. Jedenastokrotny z rzędu mistrz świata w pływaniu na 25 km, pokonał w sobotę 18,5 km dystans z Helu do Gdyni w bardzo dobrym czasie 3:51,49.
Czas czterech godzin złamał także inny, znakomity pływak długodystansowy, Australijczyk Trent Grimsey.
Nieznacznie powyżej czterech godzin przepłynęła pierwsza pływaczka w klasyfikacji kobiet, Christine Jennings ze Stanów Zjednoczonych.
W kategorii mężczyzn trzecie miejsce zajął Niemiec Benjamin Konschak z czasem ponad 4:07 godz., wśród kobiet na trzecim stopniu podium uplasowała się Argentynka Pilar Geijo z wynikiem ponad 4:10 godz.

Spośród startujących Polaków najwyższą pozycję zajęła Natalia Charłos, finalistka Igrzysk Olimpijskich w pływaniu długodystansowym. W Gdyni zajęła drugie miejsce wśród kobiet, osiągając czas 4 godz., 2 min. 29 sekund. Najlepszym mężczyzną wśród Polaków okazał się Krzysztof Pielowski - dopłynął jako piąty mężczyzna z czasem 4 godz. 14 min. 44 sek.

BCT Gdynia Marathon stanowił wyzwanie nie tylko dla sportowców, ale również organizatorów, którzy zapewnili najwyższy poziom bezpieczeństwa imprezy, zgodny ze standardami światowej Federacji Pływackiej FINA.
   Jak to zwykle bywa na najważniejszych imprezach byliśmy ze stoiskiem Firmowym marki Arena .